Aşıklar Şehri - La La Land  (2016)

müzik2.jpg

Yönetmen: Damien Chazelle

Yıldızlar: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt 

Ödüller:  Oscar Ödülleri - En İyi Aktris, En İyi Yönetmen, En İyi Sinematografi, En İyi Film Müziği, En İyi Prodüksiyon Tasarımı, En İYi Özgün Şarkı, Golden Globes - 7 Ödül

Bence: Ortalıkta görülmeyen müzikaller için iyi bir dönüş. Müzikaller için en büyük tuzak, müziğin ve dansın hükmündeki sahnelerin hikayeyi bir kenara bırakıp başka türlü artistik değerlerle fazla ilgilenmesi. Aşıklar Şehri bu açıdan şahane; aydınlanmaların yaşandığı, hikayedeki duygunun en iyi aktığı, ilerlediği sahneler, anlatımın şarkılar ve danslarla yapıldığı sahneler. Filmin iki yarısı ve sonu arasındaki ton farkı bir yarıyı sevenlerin, diğer yarıya dudak bükmesine ya da beğendiği bölümün hatırına diğer bölüme katlanmasına neden oluyor. Görsel değeri yüksek, müzikleri de şahane, ancak bu afili kap kağıdının altında pek değerli, unutulmayacak bir fikir,  bir öz yok. Ama yine de sarhoş olmadan izlenebilecek kadar eğlenceli.

Puan:

8.JPG
Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için belirlenen kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır.

Fragman

Bonus:

Emma Stone - En İyi Aktris Oscar Ödülü