Deniz Kıyısındaki Ev - La Villa - The House by the Sea (2017)

Dram.png
 
Sevgisiz.jpg

Yönetmen:    Robert Guédiguian

Yıldızlar:   Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan 

Ödüller: Venedik F.F.- SIGNIS Ödülü ve UNIMED Ödülü

Bence: Üç orta yaşlı kardeş; babalarının felç olmasıyla gençliklerini geçirdikleri Marsilya yakınlarında bir balıkçı kasabasındaki evlerine 30 yıl aradan sonra dönerler. Kardeşlerden tek kadın olan Angéle’ın (Ariane Ascaride) kızının dedenin gözetimindeyken boğulması hadisesinden beri aile toplanmamaktadır. Bu yeniden bir araya geliş; ayrı kaldıkları dönemlerde biriktirdiklerini, sırtlarında geçmişten taşıdıkları kamburlarını, dönüştükleri şeyleri ve eksik kaldıklarını çarpıştırmak ve hayatlarında yaşadıkları tıkanıklıkları açmak ve dengeyi bozmak için bir fırsattır.

Deniz Kıyısındaki Ev; bitişlerin, başlangıçların ve bitmeden başlayamamaların, umudun ve yenilenmenin filmi. Filme boyut katması için biri sıcak diğeri daha realist iki romantik hikaye ve göçmen krizi ana hikayenin yanına eklenmiş. Deniz Kıyısındaki Ev çok özgün olmasa da iyi oyunculukları, “her şeye rağmen” alt yazısıyla umut veren ferah ve tutarlı tonu ile temposuzluğunu sorun etmeyecek, janr’ı seven izleyiciye uyar. 01saat47dakika. filmekimi

GorselZenginlik_06.png

Puan:

7.JPG
Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için kullanılan kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır. Notlar nümerik değil, kategoriktir.

Fragman