İspanya’ya Yolculuk – Trip to Spain (2017)

Komedi.png
IyiHisset.png
Dram.png
veronica.jpg

Yönetmen: Michael Winterbottom

Yıldızlar:   Steve Coogan, Rob Brydon

Bence: İspanya’ya Yolculuk; Britanyalı aktörler Steve Coogan ile Rob Brydon’ın public persona’larıyla oynadıkları Yolculuklar serisinin üçüncüsü... Diyaloglara dayalı İngiliz mizahı, dünya çapındaki aktörlere ve tarihi olaylara referanslar içeren mizansenler, Vedat Milor tarzı yolda yemek programı bölümleri ve bir tuhaf drama damarının bir araya geldiği tatlı yumuşak bir film.

Filmi Coogan ile Brydon’ın sinerjisi, atışmaları ve laf yarıştırmaları taşıyor. Popüler kültür üzerine tartışıp, zaman zaman mizansenler yaratıyorlar. David Bowie, Mick Jagger, De Niro, George Orwell’i, Shakespeare, Bukowski gibi bolca popüler kültür figürünü ve tarihi figürleri kullanmışlar. Zaman zaman, yolda İspanya İç Savaşı’nın izini sürüyorlar, Mağribi kalesinde Marlon Brando için hazırlanan odada kalıyorlar; arkadaşları yolculuklarına bölüm bölüm eşlik ediyor.... Coogan ve Brydon; yol boyu  eğleniyorlar, izleyiciyi de kendi frekanslarına sokmaya çalışıyorlar.

(Don Kişot için) O daha post’unun çıkabileceği bir modernizm daha doğmadan postmodern olabilen bir adamdı.
— Steve Coogan

İspanya'ya Yolculuk'un; mizah boyutu çok eğlenceli, İspanyol ve Katalan mutfak kültürü belgeseli damarı güzel, ancak drama boyutu çok gereksiz ve zayıf. Film, genel liberal tonuyla uyumsuz bir biçimde, sonlarına doğru durduk yere bekarlara karşı, aile hayatının yanında muhafazakar bir pozisyon alma gereği duymuş. 01saat48dakika. 20. Randevu Film Festivali

Dengeli_OK_sol1.png
FelsefiDerinlik_04.png
GorselZenginlik_06.png

Puan:

5.5.JPG
Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için kullanılan kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır. Notlar nümerik değil, kategoriktir.

Fragman

İspanya'ya Yolculuk'un, İzleyicinin aklına yeni işsiz başganı getirip duygulandırdığı anlardan 

İspanya'ya Yolculuk'un, İzleyicinin aklına yeni işsiz başganı getirip duygulandırdığı anlardan