Kabuktaki Hayalet - Ghost in the Shell (2017)

Yönetmen:  Rupert Sanders

Yıldızlar:  Scarlett Johansson, Pilou Asbæk, Takeshi Kitano

Bence: Beyazlaştırıcı ile ovulmuş, ne varsa görselliğinde olan kayıp uyarlama… Başkahramanın orijinal çizgi romandaki adı Yüzbaşı Motoko Kusanagi; film boyunca onu oynayan Johansson'a sadece Yüzbaşı denmesinin sebebi bu beyazlaştırma operasyonunu göz önünden kaybetmek... Karakterler zayıf, üstüne karakter arası bağlar da havada kalmış. Filmde hikayeyi takip ederken kim öldü kim kaldıdan fazlasını yakalayabilmek için orijinal çizgi romana aşina olmanın çok yardımı oluyor. Çizgi romanı bilene de beyazlaştırma ve orijinalden bu kadar kopma durumu sıkıcı gelecektir. Kaybet-kaybet filmi.

Puan:

Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için belirlenen kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır.
"They created me, but they cannot control me." GHOST IN THE SHELL starring Scarlett Johansson opens in theaters nationwide on March 31, 2017. In the near future, Major (Scarlett Johansson) is the first of her kind: A human saved from a terrible crash, who is cyber-enhanced to be a perfect soldier devoted to stopping the world's most dangerous criminals.

Bonus:

Motoko Kusanagi