Örümcek-Adam: Eve Dönüş - Spider-Man Eve Dönüş (2017)

Yönetmen:  Jon Watts

Yıldızlar:  Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr. 

Bence: Süper kahraman filmleri bulundukları tıkanıklıkta debelenirken yeni numaraları şunlar:

1 - Bulundukları evrenin diğer filmlerine referanslarla izleyiciye "Aaa!" dedirterek eski tostu yeniden ısıtmak 

2- Diğer janr'lara yanaşarak yaşama tutunmaya çalışmak (örnek: Wonderwoman - savaş, romantik-komedi, Logan - dram, Deadpool - komedi) 

Örümcek-Adam: Eve Dönüş'te bu denklem şöyle kurulmuş: "süperkahraman filmi + rüşdünü ispat etme filmi + bilimum Avengers ve Iron Man referansı "… Çekirdek hedef kitlesi pek isyankar olmayıp, soğuk oldu mu sırtına bi sweatshirt atan ergenler, ama fazla steril olmasına rağmen mizah kanalından sunduklarıyla gülümsetebilmesi ve filmin genel taze havası filmi çekirdek hedef kitle dışındakiler için de katlanılabilir kılmış. Filmdeki kafasını dışarıya çıkartan tek fikir "Yaşının adamı ol."-  biraz eski, biraz zayıf. Kafasını çıkartmayan fikirler daha pis - hemen örnek: Filmin kötü adamı büyük şirketin işini elinden alıp fakirliğe zorlanan ve sonunda yoldan çıkan bir işçi...  

Puan:

6-2.JPG
Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için belirlenen kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır.

Fragman