Rogue One  (2016)

 

Yönetmen:  Gareth Edwards 

Yıldızlar:  Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk

Ödüller:  Empire Ödülleri - 3 Ödül, Golden Schmoes Ödülleri- En Unutulmaz Sahne "Darth Vader Savaşı" - En Unutulmaz Söz Ödülü "I am one with the Force, The Force is wtih me (Ben Güç ile birim ..Güç benimle birlikte)"  

Bence: Yaratılan yan karakterler kağıt üzerinde iyi durabilir ama filmde canlanırlarken kaybolmuşlar (K2SO, Saw Gerrera, Donnie Yen). Kurguda anlamsız parçalar ve hatta bazı manasız delikler var (baş kahramanın isyancılar yanında savaşması için çekilen ültimatom saçmalığı gibi). Ama filmin tonu ve ruhu Star Wars evrenine ait. İkinci yarıdaki "verimli tempo" tam istediği yerden vuruyor. Dart Vader sahnesleri nabız yükseltiyor. Sonuç olarak, otoriter rejime karşı ayağa kalkan morali bozuk isyancıların filmi Rouge One, Yıldız Savaşları evrenini zenginleştirmeyi başarmış. Kahrolsun otoriter rejimler.

--

--

Puan:

Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için belirlenen kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır.

Fragman

Bonus:

Beyazperde uyarlamalarına bakış:  Geliş, Ted Chiang'ın novellasından nasıl uyarlandığının hikayesi (video, İngilizce)

Star Wars - Imperial March From Maestro: George (Jiří) Korynta 

Bonus 2:

Bonus 3:

Imperial March - Version 3