Sosis Partisi - Sausage Party (2016) 

Yönetmen:  Greg TiernanConrad Vernon

Yıldızlar:   Seth RogenKristen WiigJonah Hill

Bence: Süpermarket ürünleri biz-insanlar bakmıyorken canlıysa... ve bu ürünler farklı milletleri, cemaatleri ve alt kültürleri sembolize edecekleri bir dünyada biz-geleneksel canlılarla beraber yaşıyorlarsa... fikriyle kurgulanan evrende sıkı bir din eleştirisi yapan tartışmalı animasyon. Dili argo; küfür ve bel altı espri dolu ama argo ve küfür olacaksa böyle olsun; çünkü film çok komik ve eğlenceli. Varoluşumuza, inançlara ve insani hataların temelinde yatan eğilim ve meyillerimize dair üzerinde düşünmeye değer sorular barındırıyor. Yaratılan evrende aranınca mantık hatası bulmak kolay, ama bizim dünyamıza ait soruları değerli ve soruları sunduğu paket çok renkli ve eğlenceli.

Puan:

8-1.JPG
Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için belirlenen kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır.

Fragman

Bonus:

Eğer Sosis partisini beğenirseniz, buyrun : Yalanın İcadı - The Invention of Lying (2009)  -  Yalan'ın İcadı'nı zaten izlediyseniz ve beğendiyseniz Sosis Partisi sizin filminiz.