The Party (2017)

Çıplaklık.png
Dram.png
 
the party.jpg

Yönetmen:    Sally Potter

Yıldızlar:  Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones 

Ödüller: Berlin F.F. - Guild Film Ödülü

Bence: Tek mekanda, siyah-beyaz, teatral bir tavrı olmadan, biçimlendirmeden uzak durarak ama tek mekanın zorladığı tiyatro havasıyla mücadeleye de girişmeden, pek üzmeyen bir trajediye doğru paldır küldür akarken hiç kararmayan eğlenceli bir komedi filmi... Bruno Ganz, Patricia Clarkson, Cherry Jones, Emily Mortimer gibi tanıdıkların hepsinin eğlenerek oynaması; iddiasız, ne istediğini bilen senaryo, dar alanda iyi yönetim ile beraber filmin peşinde koştuklarının hepsini yakalayabilemesini sağlamış.

Yeni sağlık bakanı olduğu haberini alan Janet, kocası ve yakın arkadaşlarıyla ufak bir kutlama yapmaya karar verir. Kutlamaya gelen herkes cebinde bir hayata yetecek büyüklükte haberlerle gelir. Parti; ikililer arası zamanla birikmiş yükler; gerçekte olanla, dışarıya gösterilen arasındaki farklar üzerinden yaratılan gerilim hatları ve büyük resimdeki karmaşık ilişkiler  -ve başlara örülen çoraplar- ağı üzerinden yürüyor. Eğlenceli olma hedefini hep birinci planda tutarken olabildiğince akıllı ve sürpriz dolu. Baştan sona kıvrıla kıvrıla ilerleyen hikaye her bükümde şaşırtarak, her düzlükte eğlendirerek; risksiz, gruplara uyacak 70 dakikalık bir kolay film sunuyor. 01saat11dakika. filmekimi

GorselZenginlik_06.png

Puan:

7.JPG
Puanlama, 10 üzerinden yapılmıştır ve tamamen kişisel tercihlere dayanmaktadır. Notun belirlenmesi için kullanılan kriterler tamamen keyfi bir biçimde oluşturulmuş ve bu kriterlerin ağırlıklandırılmasında da benzer bir metodoloji kullanılmıştır. Notlar nümerik değil, kategoriktir.

Fragman